Udendørs stikkontakt

2840 Holte

fre. - 13/06/2025

Skal have lavet en udendørs stikkontakt af en autoriseret. Den skal sætte i mur, der skal bores ledning igennem muren.
1.500 kr.

Åben

5 min. siden

Støjhegn med terrænbatts

2820 Gentofte

tir. - 24/06/2025

Der ønskes tilbud på et støjhegn med terrænbatts incl rafter på begge sider af hegnet. Hegnet er 40 meter og det skal mindst være 2 meter højt. Det er en skrående grund Det nuværende hegn skal køres væk
30.000 kr.

Åben

10 min. siden

Fat bike

3000 Helsingør

tor. - 22/05/2025

Jeg har en fat bike med 60v batteri og 3000w som gider lige pludselig ikke og oplade mere meget mærkeligt fordi jeg ikke hørte på den dagen før og den kører pisse godt og uden problemer og holder i andet tid men så lige pludselig dør den for strøm og gider ikke at oplade nu når jeg stikker den ind så løser den grøn oplader men den skal lyse red
400 kr.

Åben

14 min. siden

Udskiftning af toilet og fjernelse af bidet

3230 Græsted

fre. - 13/06/2025

Gulvstående toilet skal udskiftes med nyt Ifö toilet inkl. softclose sæde m. skjult s-lås. Vi har selv toilettet. Eksisterende bidet skal fjernes og vand i væggen samt afløb skal proppes af. Hul i gulvet skal dækkes med fliser. Vi har selv fliserne, men alt andet skal medbringes. Vi bortskaffer selv toilet og bidet.
2.300 kr.

Åben

23 min. siden

Toilet løber

2950 Vedbæk

lør. - 14/06/2025

Toilet løber i stueplan. Har forsøgt at afkalke. Det er fra 2019, og vores to øvrige toiletter fungerer uden problemer.
960 kr.

Åben

  • 1 bud
  • 51 min. siden

    Handyman til ophængning af hylde

    2200 København N

    tir. - 20/05/2025

    Jeg skal have en 2,4 meter lang træhylde (kommer med hyldeknægte) op på en betonvæg. Hylden skal være stabil da den skal fungere som bogreol. Den skal monteres i omkring 2 meters højde, muligvis højere.
    1.000 kr.

    Åben

  • 4 bud
  • 58 min. siden

    Rengøring

    2740 Skovlunde

    fre. - 13/06/2025

    Rengøring af hus: Rengøring af badeværelse, støve af, støvsuge, gulv vask. - 80m2
    500 kr.

    Åben

  • 2 bud
  • 59 min. siden

    Etablering af flise terrasse

    2680 Solrød Strand

    fre. - 13/06/2025

    Gammel terrasse er pillet ned. Så der er klar til at blive gravet ud. Dertil ligges stabilgrus og fliser. Der ønskes: Gravet ud Stabilgrus Stampes Lægges fliser Alt finish arbejde hertil Vi ønsker det lavest forholdsvis hurtigt, da vi er blevet brændt af to gange nu, hvor vi har stået klar og anden gang, hev vi også den gamle terasse op. Så nu skal der fliser på. Ønske bud som inkluderer materialer tak. Jeg vil kunne hjælpe med at slæbe eller lignende hvis nødvendigt.
    12.000 kr.

    Åben

  • 1 bud
  • 1 timer siden

    Træterrasse i hårdt træ

    2670 Greve

    fre. - 27/06/2025

    Ca. 46 kvm. i hårdt træ. Inkl. et enkelt trin. Opbygning af nyt træskelet. Der er allerede en træterrasse på en del af stedet. Denne fjerner vi selv. Derudover skal den nye terrasse fortsætte ud over et stykke med græs og småsten, som er lettere ujævnt terræn.
    12.345 kr.

    Åben

  • 2 bud
  • 1 timer siden

    Vinduespolering

    2000 Frederiksberg

    fre. - 13/06/2025

    Søger vinduespudser med cvr nr til forskellige opgaver i storkøbenhavn opgaven starter med 25 vinduer i Ballerup
    350 kr.

    Åben

  • 2 bud
  • 1 timer siden

    BlackVue DR970X-2CH Plus Power Magic Ultra Battery (B-130X

    2860 Søborg

    tor. - 15/05/2025

    BlackVue DR970X-2CH Plus installeres på bilen Power Magic Ultra Battery (B-130X) ekstra udstyrer til installering usynlig Bil Mercedes-Benz 2022 Disel shooting break . Pris på installationen
    7.000 kr.

    Åben

    1 timer siden

    opsætning af TP-link Powerline til router

    2720 Vanløse

    tor. - 22/05/2025

    Opsætning af TP-Link powerline tl-wpa4220kit AV600 forbindelse med husets elkabler til eksisterende router fra fastspeed.
    600 kr.

    Åben

    1 timer siden

    Markise montering

    2700 Brønshøj

    lør. - 14/06/2025

    Jeg har to markiser som skal sættes op i terrassen. De er 300 cm hver. Væggen de skal monteres på er gibs, så kommer 15 cm flamenco isolering og efter kommer mursten.
    1.000 kr.

    Åben

    1 timer siden

    Udskift af ssd på bærbar pc

    2620 Albertslund

    lør. - 14/06/2025

    Jeg skal have udskiftet mit gamle ssd på min bærbar og have flyttet alle filerne. Jeg har allerede købt et nyt ssd kort, det er en kioxia exceria plus g3 2tb der skal i. Der var ikke noget estimeret budget men skriv til mig så kan vi finde ud af noget.
    250 kr.

    Åben

  • 2 bud
  • 1 timer siden

    Opsætning af gyngestativ

    2740 Skovlunde

    ons. - 04/06/2025

    Opsætning af gyngestativ i have, grave huller og støbe hjørnestolper fast i jorden, og bore 2 huller og skrue 2 kroge fast i overlægger til gyngebeslag. Gyngestativ er 4 stk. 140 mm tykke træstopler
    3.250 kr.

    Åben

  • 1 bud
  • 1 timer siden

    Reparation af opvaskemaskine, IKEA Renolad

    2100 København Ø

    lør. - 14/06/2025

    Min IKEA Renolad opvaskemaskine har de seneste dage lavet fejlmeldinger. Både i41 og i30. Jeg har kunne afhjælpe i41 ved at have opvaskemaskinen frakoblet el i 12 timers tid. Og afhjulpet i30 ved at hælde kogende vand i udløbet. Men det vender retur. Maskinen er integreret.
    800 kr.

    Åben

    1 timer siden

    Forsømt rækkehushave

    1750 København V

    man. - 30/06/2025

    Rækkehushave på 150 m2, som er meget overgroet. Haven trænger til en grundig oprydning. Græs skal slås. Bed langs naboskel skal ryddes for stort brombærkrat og skal renses for ukrudt; skvalderkål og snerle. Roser klippes. Vedbend omkring haveskur klippes kraftigt ned. Hyld og syren og kejserbusk studses. Fliser og fuger på terrasse renses. Affald skal bortskaffes. Adgang sker gennem huset,
    5.860 kr.

    Åben

  • 5 bud
  • 2 timer siden

    El-Installation i isoleret skur og carport

    2665 Vallensbæk Strand

    fre. - 13/06/2025

    :Beskrivelse af projektet: Der ønskes et komplet el-installationsarbejde i forbindelse med opførelse af en ny dobbelt carport (30 m²) og et isoleret skur (20 m²). Arbejdet skal udføres i overensstemmelse med gældende lovgivning og foreskrifter og i tæt koordinering med tømrerens arbejde, som påbegyndes i uge 25. El-installationer ønskes som følger: ⸻ Carport (30 m²): • 8 stk. spots i loftet • 2 stk. udvendige stikkontakter monteret på skurets væg mod carport • 1 stk. afbryder til manuel styring af spots • 1 stk. bevægelsessensor til lysstyring Isoleret skur (20 m²): • 6 stk. spots i loftet • 1 stk. lampeudtag i loftet • 2 stk. afbrydere til manuel styring (én til spots, én til lampeudtag) • 5 stk. dobbeltstikkontakter • 2 stk. datastik • 2 stk. udendørs væglamper mod haven • 2 stk. udendørs væglamper mod huset • 1 stk. udvendig afbryder til udendørs belysning • 1 stk. bevægelsessensor til lys • 2 stk. udvendige stikkontakter monteret på skurets bagvæg mod haven ⸻ Materialefordeling: Kunden indkøber følgende udstyr: • 14 stk. Nordtronic Uni Install spots • 14 stk. Philips Hue GU10 pærer • 2 stk. trådløse Philips Hue sensorer • 4 stk. Philips Hue Wall Switch (til montering bag afbrydere) • 4 stk. udendørs væglamper Elektrikeren skal levere følgende: • Installationskabler • 2 stk. udendørs afbrydere med fjedre / trykknap (sort) • 2 stk. indendørs afbrydere med fjedre / trykknap (hvid, indbygget) • 4 stk. udendørs stikkontakter (sort) • 5 stk. indvendige dobbeltstikkontakter (hvid, indbygget) • Øvrige installationsmaterialer • 1 stk. lampeudtag forsænket (hvid) • 2 stk. datastik (hvid, indbygget) ⸻ Tekniske forhold og krav: • Der er allerede trukket ét 1,5 mm² kabel samt to tomrør fra huset til skuret. Dette kabel skal testes, og hvis det er funktionsdygtigt, skal det tilsluttes et 10A kombirelæ i husets eltavle. Dette kredsløb skal anvendes til al belysning og almindelige stikkontakter i carport og skur. • Der skal derudover trækkes et 2,5 mm² kabel gennem det andet tomrør til tilslutning af 13A kombirelæ, dedikeret til en luft-til-luft varmepumpe og de to udvendige stikkontakter på bagvæggen af skuret. • Der skal trækkes 2 datakabler gennem det ene tomrør til de nævnte datastik i skuret. • Alle kabelføringer i carport og skur skal udføres iht. gældende normer og være korrekt dimensioneret og aflastet. • El-installationerne skal afsluttes, lovliggøres og kontrolleres, så der ikke opstår fejl, overbelastning eller brandrisiko. ⸻ Tidsplan og koordinering: Byggeprojektet starter i uge 25 med opsætning af skelet. Elektrisk installation skal ske i tæt dialog med tømreren. Det anbefales, at kabeltræk fra eltavle og installation af kombirelæ udføres så hurtigt som muligt, gerne inden tømrerarbejdet begynder. Installationen af selve varmepumpen indgår ikke i denne opgave. ⸻ Anmodning om tilbud: Tilbuddet bedes være komplet og inklusiv: • Materialer (angivet ovenfor) • Arbejdsløn • Tidsestimat • Lovliggørelse og eventuel anmeldelse til el-tilsyn
    8.000 kr.

    Åben

  • 1 bud
  • 2 timer siden

    Gartner

    2610 Rødovre

    lør. - 17/05/2025

    Plante et japansk kirsebær træ
    1.000 kr.

    Åben

    2 timer siden

    Chauffør

    4330 Hvalsø

    søn. - 25/05/2025

    Vores søn skal køre til fodbold fra Hvalsø - til Farum FCN og være der senest 15.30. Der er brug for en fast kørselsordning. Mandag og tirsdag hver uge, frem til uge 26. Han har sin sportstaske med. Der er ca 45 minutters kørsel / 35km. Det er kun aflevering. Prisen er budgettet pr. Kørsel. Vi sikrer selv afhentning.
    250 kr.

    Åben

  • 1 bud
  • 2 timer siden

    Deleted D fik udført denne opgave med Handyhand. Har du en lignende opgave?

    ÅBENAFSATLUKKET

    Babysitning om natten

    Tilbage

    Oprettet af

    Deleted D

    3 måneder siden

    Sted

    4320 Lejre

    Dato

    søn. - 09/03/2025

    Aften (efter: 18)

    BUDGET

    500 kr.

    Beskrivelse

    Dato: Flexibel

    Min datter, har en datter på 9 måneder som ikke har så meget brug for søvn. Vågner ca hver halve til hele time om natten, og skal gåes med i armene for at falde i søvn igen, nogle gange kan det tage 5 min at få ro på igen, andre gange 20 min. Kunne være dejligt at hjælpe min datter til noget søvn indimellem og også babysitte for hende hvis hun skal noget og jeg ikke kan hjælpe, i løbet af dagen. Tidspunktet for hjælpen om natten ville være fra kl 22-6. Erfaring med børn i den alder foretrækkes. Det arbejdet består i er: - tage hende op når hun græder, gå rundt med hende, til hun sover igen, lægge hende ind til sin mor igen, evt skifte en ble og hvis ikke hun vil sove igen, men forveksler nat med dag, sætte sig og lege lidt med hende. Indtil hun er klar til at sove igen( typisk en times tid efter) Man kan sove på sofaen, når hun ikke er vågen.

    Bud
    Spørgsmål (0)

    Del ikke kontaktinformationer - skadesgodtgørelse gælder kun opgaver udført gennem Handyhand!