Havemand til havearbejde

3600 Frederikssund

fre. - 02/05/2025

Fjerne ukrudt, primært på fliser og langs hus. Også let beskæring
2.188 kr.

Åben

1 min. siden

Ny afblændingsattest på olietank

4000 Roskilde

fre. - 02/05/2025

Vi skal have en ny afblændingsattest på vores gamle 2500l olietank som oprindeligt er afblændet i 1991. Den ligger under fliser i vores indkørsel. Ønsker pris på dette. Området skal reetableres efterfølgende. Olietankens placering kan vises på plantegning. Vi alle alle tidligere dokumenter (Fra installationen og den oprindelige afblænding)
5.000 kr.

Åben

1 min. siden

Reparation af tørretumbler

2690 Karlslunde

fre. - 02/05/2025

Alle funktioner virker, men den vil ikke starte.tror det er noget med luknings mekanismen i døren. Maskinen er en Bauknecht. Der har ikke været problemer med den før. Ingen fejlkode. God tilstand.
1.170 kr.

Åben

2 min. siden

Rensning af altan

2100 København Ø

fre. - 02/05/2025

Rens, rengøring og behandling af altan med trægulv og træ lister Ønsker rens, rengøring, algebehandling og oliering Str ca 7-8 kvm Altan er naturligvis tømt
205 kr.

Åben

2 min. siden

Topkapring

4330 Hvalsø

fre. - 02/05/2025

3 meget høje birketræer og en høj tynd eg, der står ud til vej og er for høje til at fælde almindeligt p.g.a for kort afstand til bebyggelse. Kan evt. selv save op og bortskaffe. Alt efter prisen har vi også en pil der tåler beskæring.
4.010 kr.

Åben

4 min. siden

Hjælp til græsplæne og fjernelse af fliser m.m.

3650 Ølstykke

man. - 30/06/2025

Jeg har brug for hjælp med at få lavet min have om til græsplæne. Vores have var sidste år groet til og vi står lige nu med en have som er blevet delvist jævnet med jorden af en gartner, som har brændt os af. I efteråret fik vi først én gartner til at fjerne hegn og overdækninger, men da de nåede til vores drivhus fik de kolde fødder og skred fra opgaven fordi der var glas i drivhuset. Jeg fik herefter kontakt med en anden gartner som fjernede drivhus, træer (på nær et enkelt som han glemte), buske og det meste beplantning, og aftalen var, at han skulle fjerne resten, planere, lægge ny jord på og så græs her til forår, men han har også fået kolde fødder og svarer ikke længere på mine henvendelser, og har efterladt et syndigt rod med ødelagte sten. Vores have ligner nu et bombekrater. Grund minus bebyggelse er ca. 500 m2. Der er rester af beplantning, fliser og en flagstang som skal fjernes. Jeg vil tro, at der skal bruges maskiner, men det vil jeg lade være op til gartneren. Jeg ønsker ikke at modtage tilbud fra "De Grønne Smølfer" eller "Manden med Saven". Håber at nogen har lyst til at give et tilbud på opgaven.
50.000 kr.

Åben

  • 1 bud
  • 8 min. siden

    Mangler lift fra København til Fredericia 18 april

    1432 København K

    fre. - 18/04/2025

    Jeg mangler lift fra København til Fredericia torsdag den 18 april kl 05:00 eller 06:00. Det er sporarbejde så togene går rigtig dårligt og jeg skal fra festlig koncert og hjem til min hund i Fredericia. Så ville være fantastisk hvis der er nogen der kan tage mig og eventuelt min søster med i bil?
    700 kr.

    Åben

    11 min. siden

    Samle legehus

    2920 Charlottenlund

    tir. - 15/04/2025

    Vi har købt et legehus som vist på fotoet, som skal samles fra bunden inkl. montering af tagpap. Vejledning kan findes på nettet. Du skal selv have værktøj.
    1.000 kr.

    Åben

  • 1 bud
  • 22 min. siden

    montering af ny vandhane køkken

    3460 Birkerød

    fre. - 02/05/2025

    skal have monteret ny vandhane i køkkenet. denne er allerede købt men skal monteres
    880 kr.

    Åben

  • 4 bud
  • 25 min. siden

    Opsætning af lamper og muligvis og samling af ikea pax skab

    2150 Nordhavn

    ons. - 09/04/2025

    Hej Kasper, jeg leder efter en, som kan opsætte 3 små lamper i mit køkken 1 stor lampe i stue og en lampe i spisestue
    1.500 kr.

    Afsat

  • 4 bud
  • 36 min. siden

    Installation af brændeovn

    4671 Strøby

    fre. - 02/05/2025

    Installation af ny Aduro 9 brændeovn og tilslutning til eksisterende installation.
    2.000 kr.

    Åben

    42 min. siden

    Lave en bænk

    2100 København Ø

    fre. - 02/05/2025

    Jeg vil gerne have lavet en bænk muligvis ud af treller hvis muligt. Træet skaffer jeg selv. Har ingen ide om pris så den må vi snakke om 😀
    1.000 kr.

    Åben

  • 2 bud
  • 44 min. siden

    Elektronik

    2930 Klampenborg

    fre. - 02/05/2025

    Jeg har købt en Marantz Cinema 70s som skal kobles på en Beoplay S8 subwoofer. Opgave kræver, at man indgående kender Marantz Cinema el. lign. og subwooferen. Der er også tilkoblet et TV. Problemet er, at jeg får lyd fra 4 satelithøjtalere og subwooferen men ikke den 5. satelithøjtaler.
    850 kr.

    Åben

    48 min. siden

    Hjælp til flytning af skab i København—hurtigst muligt

    2000 Frederiksberg

    ons. - 02/04/2025

    Pax ikeaskab -højt - skilles ad og flyttes. Tre Skabsmoduler i alt Samles ved levering. Trapper og ikke elevator begge steder Vi har flyttebil der kan bruges - eller I kan bruge jeres hvis det er bedst for jer. Hurtigst muligt - vi er klar nu TV om
    1.990 kr.

    Åben

  • 2 bud
  • 56 min. siden

    Konstruktion af forlængelse af tag i jern

    3150 Hellebæk

    fre. - 02/05/2025

    Vi skal have forlænget en konstruktion, da vi skal udvide en bygning. Den skal forlænges med 3 meter.
    7.000 kr.

    Åben

    1 timer siden

    Bortskaffelse af kakkelbord (inkl. sokkel)

    2830 Virum

    fre. - 02/05/2025

    Fjernelse af kakkelbord (inkl. sokkel) fra baghave og bortskaffelse heraf. Materialet er kakler, beton og metal. Diameter 141 cm. Tungt.
    2.000 kr.

    Åben

  • 4 bud
  • 1 timer siden

    Installation af kogeplade

    2300 København S

    fre. - 02/05/2025

    Vi ønsker at få installeret kogeplade som muligvis først skal købes hjem. Vi har ingen ide om hvor står den skal være eller hvem der kan få den hjem Så installatøren skal kunne mål og bestille og installerer kogeplade.
    1.867 kr.

    Åben

  • 4 bud
  • 1 timer siden

    Montering af indbygget køleskab/bortskaffelse af gammelt

    4050 Skibby

    fre. - 04/04/2025

    Montering af indbygget nyt køleskab/bortskaffelse af gammelt. Ingen el arbejde.
    900 kr.

    Åben

  • 1 bud
  • 1 timer siden

    Batteriskift til kabinescooter (skift til Lithium - batterier/lader/etc haves)

    1307 København K

    fre. - 02/05/2025

    Har en VGA CabEasy Exclusive der skal have skiftet til lithiumbatterier - har allerede batteripakke og løsdele til ombygningen så det er kun selve arbejdet der skal løses.
    3.500 kr.

    Åben

    1 timer siden

    Fjernelse af radiator

    2650 Hvidovre

    fre. - 20/06/2025

    Vi skal have fjernet radiator + rør forud for etablering af gulvvarme. Radiator er placeret i vores entre.
    1.500 kr.

    Åben

  • 1 bud
  • 1 timer siden